Sudski tumač za bugarski jezik Novi Beograd

Registruj se
Prijavi se
Sudski tumač za bugarski jezik Novi Beograd
prevodioci-i-sudski-tumaci-akademija-oxford-sudski-tumac-za-bugarski-jezik
SUDSKI TUMAČ ZA BUGARSKI JEZIK - AKADEMIJA OXFORD Akademija Oxford pruža uslugu prevođenja sa i na bugarski jezik, kao i overu dokumenata od strane sudskog tumača.
bg-prevodi-sudski-tumac-za-bugarski-jezik-540306

BG prevodi

Novi Beograd, Bulevar Zorana Đinđica 105/21 011 3111228
cena: Cenovnik
SUDSKI TUMAČ ZA BUGARSKI JEZIK - BG PREVODI Prevodi sa i na bugarski jezik sa overom sudskog tumača.
agencija-za-prevodilacke-usluge-spotter-sudski-tumac-za-bugarski-jezik
SUDSKI TUMAČ ZA BUGARSKI JEZIK SPOTTER Sudsko prevođenje dokumenata za bugarski jezik.
ab-globus-prevodi-sudski-tumac-za-bugarski-jezik-706233

AB Globus Prevodi

Novi Beograd, Jurija Gagarina 167/1 ( kod TC Piramida) 069 1006515
cena: Cenovnik
SUDSKI TUMAČ ZA BUGARSKI JEZIK - AB GLOBUS PREVODI Prevod u kratkom roku sa bugarskog jezika na srpski i sa srpskog na bugarski svih vrsta dokumenata sa overom sudskog prevodioca za fizička i pravna lica.
Pečat sudskog prevodioca je priznat u zemlji i inostranstvu.
Izlazak kod notara i na venčanja.
Prevod svih vrsta dokumenata sa overom za bugarski jezik.
LOKACIJE
Bugarski jezik jedan je od južnoslovenskih jezika koji je službeni jezik u Bugarskoj. Broj ljudi kojima je bugarski jezik maternji se procenjuje na oko 6.8 miliona, čiji je najveći deo nastanjen na teritoriji Bugarske, a postoje i manje grupe u Grčkoj, Rumuniji, Turskoj, Ukrajini i Srbiji. Bugarski jezik je najsličniji makedonskom jeziku, dok se u Bugarskoj smatra da je makedonski jezik druga varijanta bugarskog jezika. Novobugarski književni jezik stvoren je na osnovu severoistočnog dijalekta, kojemu po rođenju pripadaju glavni predstavnici bugarske književnosti 19 veka (Ljuben Karavelov, Hristo Botev, Ivan Vazov, Petko Slavejkov), ali na oblikovanje savremenog književnog jezika u znatnoj su meri uticali i zapadni govori (Kuzman Šapkarev, Rajko Žinzifov, Dimitar Miladinov. Potkraj 19. veka pojavljuje se i bugarska slavistika (Ljubomir Miletić, Benjo Conev, Aleksandar Teodorov-Balan). Pravopis, koji se razvijao na osnovu crkvenoslovenske tradicije, bio je više puta reformisan. Poslednja reforma od 1945. uklonila je iz pisma jerove i jons, a nekadašnji staroslovenski jat razlučila prema izgovoru na istočne bugarske govore (jakavica) i zapadne bugarske govore (ekavica).
Back to Top