Privatne srednje škole i gimnazije Beograd

Registruj se
Prijavi se
Privatne srednje škole i gimnazije Beograd
srednja-medicinska-i-it-gimnazija-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE - SREDNJA MEDICINSKA I IT GIMNAZIJA Savremeni obrazovni profili, odličan nastavni kadar, steknite znanja za buduća zanimanja.
srednja-skola-sveti-sava-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE BEOGRAD Osnivanju Srednje škole „Sveti Sava“ predhodilo je dugo pedagoško iskustvo i bogata medicinska praksa osnivača Škole.
Vođeni interesima pozitivnog razvoja, ne samo naših učenika, već i naših nastavnika, namera nam je da se škola razvija u skladu sa savremenim trendovima u obrazovanju i jasnim pogledom u budućnost.Pozivamo Vas da posetite našu školu, obiđete sve naše kabinete, pitate, predložite i podelite sa nama nove ideje.
Sve što je za dobrobit razvoja i unapređenje obrazovanja, rado ćemo prihvatiti, usvojiti i primeniti.
Želja nam je da naše učenike što uspešnije pripremimo za dalje školovanje, za brzo uključenje u realni svet rada, jednom rečju da ih pripremimo za život.
srednja-tehnicka-skola-mihajlo-pupin-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE - SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA MIHAJLO PUPIN Srednja tehnička škola „Mihajlo Pupin“ je pravi izbor i škola budućnosti, i to iz više razloga.
Nastava je na nivou privatnih časova, jer se teorijska i praktična nastava održavaju u malim grupama, te su profesori sve vreme maksimalno posvećeni svakom učeniku ponaosob.
british-international-school-privatne-srednje-skole-i-gimnazije-858158
Privatne srednje škole i gimnazije. Privatna srednja škola na engleskom jeziku.
Četrnaest generacija naših učenika je primljeno na univerzitete širom sveta nakon svog školovanja u Britanskoj Internacionalnoj Školi.
U našoj srednjoj školi, svi nastavnici su visoko kvalifikovani i potiču ili sa engleskog govornog područja, ili engleski govore tečno.
prima-international-school-belgrade-privatne-srednje-skole-i-gimnazije-224201
PRIATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMANZIJE BEOGRAD PRIMA INTERNATIONAL SCHOOL BELGRADE Koristeći inovativne metode nastave i blisko sarađujući sa Cambridge International Examinations (CIE), zajedno sa odlično osmišljenim programom obuke nastavnika, postigli smo da profesori u našoj školi imaju znanje i veštine koje su potrebne prilikom pomaganja učenicima i kristalisanju njihovih veština u svim oblastima obrazovanja.
obrazovni-sistem-vladislav-petkovic-dis-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
Privatne srednje škole i gimnazije.
Privatna Gimnazija „Vladislav Petković Dis“.
Privatna Gimnazija „Vladislav Petković Dis“, verifikovana od Ministarstva prosvete RS, kao gimnazija opšteg tipa, nalazi se u Beogradu, u Internacionalnih brigada 57, na Vračaru. U Gimnaziji se nastava odvija po Programu Ministarstva prosvete, na srpskom jeziku, a osnovni programski specifikum naše škole je to što deo tog Programa, deca svakodnevno savladavaju i na engleskom jeziku. Gimnazija upisuje učenike u I, II, III i IV razred i to od 10-12 učenika maksimum po razredu. Nastava je celodnevna od 9-16h.
Učenici u toku nastavnog dana imaju redovnu, dodatnu, individualnu nastavu, vannastavne aktivnosti, izradu domaćih zadataka, kao i nastavu na engleskom jeziku. Škola je opremljena najsavremenijim nastavnim sredstvima i specijalizovanim učionicama, kabinetima za fiziku, hemiju, biologiju i informatiku.
U školi su angažovani kompetentni profesori i stručni saradnici koji su motivisani da se usavršavaju i postižu visoke standarde u nastavi. Privatna Gimnazija „Vladislav Petković Dis“, kao moderna škola sa savremenim načinom realizacije nastavnih planova i programa, daće novi doprinos i podsticaj kvalitetu obrazovanja u našoj zemlji. Uslovi upisa.
Potvrda o položenom prijemnom ispitu u Osnovnoj školi.
Iznos godišnje školarine je 7000 € u dinarskoj protivvrednosti u mesečnim ratama i obuhvata: Redovnu, izbornu, dodatnu nasatvu, individualni i istraživački rad; Ishranu (doručak, užina, ručak); Udžbenike, školski pribor; Izlete, ekskurzije, posete pozorištu;
deutsche-schule-belgrad-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
Gimnazija Nemačke škole Beograd obuhvata školovanje od 5.
do 12.
razreda.
Takvo školovanje podrazumeva temeljno i opšte obrazovanje koje je preduslov za studije ili priprema učenika za bilo kakvo drugo profesionalno školsko obrazovanje.
Cilj gimnazijskog obrazovanja je uspešno polaganje maturskog ispita kojim se stiče opšta zrelost za studiranje.
Ovo opšte obrazovanje sadrži visok stepen teorijskih, praktičnih i apstraktnih znanja, a omogućava i prenošenje osnova naučnih metoda rada.
Takvo obrazovanje vodi ka jasno orijentisanom i samostalnom učenju, višoj komunikativnoj kompetenciji, kao i ka samostalnom i odgovornom procenjivanju vrednosti.
savremena-osnovna-skola-i-gimazija-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE - SAVREMENA GIMAZIJA U Savremenoj gimnaziji možete birati između tri osnovna programa: Nacionalnog programa, gde se nastava održava na srpskom jeziku, Kembridž programa, koji je isključivo na engleskom jeziku, i Kombinovanog programa koji predstavlja najbolji spoj oba navedena programa i u okviru koga učenici prate nastavu na oba jezika.
Pored toga, postoje i dva specijalizovana programa za učenike drugih škola.
Tako su posebno osmišljeni vanredni Kembridž programi na engleskom jeziku za učenike drugih srednjih škola, kao i za učenike viših razreda osnovnih škola.
srednja-skola-dositej-obradovic-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE BEOGRAD SREDNJA ŠKOLA DOSITEJ Akademiju „DOSITEJ“ čine više obrazovnih ustanova: Srednja škola „DOSITEJ“; „Beogradska umetnička škola za dizajn i nove medije“; „Evropska poslovna škola“; „Srednja medicinska škola“; Visoka škola akademskih studija „DOSITEJ“.
Akademija „DOSITEJ“ razvija i reformiše nastavne planove i studijske programe prateći duh vremena.
Akademija ima kvalitetan nastavni kadar sa bogatim iskustvom i kapacitetima za obavljanje obrazovnog procesa.
Među brojnim prednostima našeg sistema izdvajamo potpunu posvećenost učenicima, kao i dostupnost profesora, psihologa i pedagoga.
U našoj delatnosti je i organizacija pripreme za sticanje međunarodno priznatih sertifikata.
Posebno izdvajamo činjenicu da u Akademiji „DOSITEJ“ imamo posebne uslove školovanja profesionalnih sportista, konsultacije i saradnju sa sportistima u skladu sa njihovim obavezama i potrebama.
Od drugih obrazovnih ustanova izdvaja nas mogućnost rada u malim grupama-mentorski rad, kao i stipendiranje najboljih učenika, odnosno studenata.
Dajemo mogućnost redovnog i vanrednog školovanja, prekvalifikacije, dokvalifikacije, kao i nostrifikacije diploma.
srednja-medicinska-skola-sveti-vasilije-ostroski-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE - SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA SVETI VASILIJE OSTROŠKI Srednja škola za obrazovanje profila medicinske struke, primena teorijskih i praktičnih znanja, savremeni metodi rada.
racunarska-gimnazija-privatne-srednje-skole-i-gimnazije

Računarska gimnazija

Beograd, Stari Grad, Knez Mihailova 6 011 2636090
cena: Cenovnik
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE BEOGRAD RAČUNARSKA GIMNAZIJA Računarska gimnazija je prva informatička gimnazija u Srbiji i jedina u Beogradu.
Omogućava učenicima da, pored temeljnog opšteg obrazovanja, steknu i stručna znanja i veštine iz oblasti informacionih tehnologija.
Mentorski rad, primenjivo znanje, široko opšte obrazovanje, međunarodni sertifikati i iskusan nastavni kadar naš su recept za stvaranje uspešnog programera, administratora, dizajnera.
obrazovni-sistem-crnjanski-privatne-srednje-skole-i-gimnazije

Obrazovni sistem Crnjanski

Beograd, Košutnjak, Đorđa Ognjanovića 2 011 2396743
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE OBRAZOVNI SISTEM CRNJANSKI Mentorski rad predstavlja posebnost Gimnazije „Crnjanski“.
On podrazumeva brigu o učeniku i posredovanje između učenika i nastavnika, učenika i roditelja, praćenje rada i napredovanja učenika u školi, kao i uvid u njegov socijalni i emotivni razvoj, izveštavanje i saradnju sa roditeljima u cilju što uspešnijeg razvoja deteta.
Sekcije u Gimnaziji „Crnjanski“ predstavljaju značajan segment razvijanja kreativnosti i sticanja veština.
Zastupljene su dramska, likovna, sportska, ekološka i šahovska sekcija.
U školi aktivno radi i Klub UN.
prva-privatna-turisticko-ugostiteljska-skola-beograd-privatne-srednje-skole-i-gimnazije

Privatna turističko ugostiteljska škola Beograd

Beograd, Palilula, Mitropolita Petra 8 011 2752920
PRIVATNA SREDNJA TURISTIČKO UGOSTITELJSKA ŠKOLA.
Škola je osnovana 2002.godine i njen osnovni cilj je da omogući sticanje stručnog i opšteg znanja za rad i dalje školovanje.
Svaki smer obuhvata posebnu grupu radnih zadataka.
Učešće roditelja u školskom životu ima veliki značaj za rad škole.
Nastava se odvija u manjim grupama, do 20 učenika u savremeno opremljenim kabinetima.
Praktična nastava realizuje se u objektima i agencijama visoke kategorije.
U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: recitatorsko-dramska, sekcija retorike, hor, sekcija crvenog krsta, sportska i internet sekcija.
Nastava se odvija u prepodnevnoj smeni.
Svakom učeniku obezbeđen je: izlet, ekskurzija, odlazak na takmičenja, savremene metode učenja, pristup internetu, osiguranje, fizičko-tehničko obezbeđenje.
Smerovi: turistički tehničar, kuvar, konobar, ugostiteljski tehničar, kulinarski tehničar, trgovinski tehničar.
vaspitno-obrazovni-sistem-kreativno-pero-privatne-srednje-skole-i-gimnazije
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMNAZIJE - GIMNAZIJA KREATIVNO PERO Gimnazija Kreativno Pero realizuje program gimnazije opšteg smera Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.
Program gimnazije opšteg smera omogućava prohodnost na svim univerzitetima u Srbiji i inostranstvu i kompatibilan je sa međunarodnim obrazovnim programima.
PRIVATNA SREDNJA ŠKOLA U BEOGRADU. Brook Hill privatna srednja škola primanjuje Cambridge međunarodi ispitni sistem koji je zasnovan na Nacionalnom obrazovnom programu Engleske i Welsa. Primenom ovog programa, nastava se održava u malim grupama, što obezbeđuje veću pažnju nastavnika svakom učeniku pojedinačno i stvara mogućnost prepoznavanja talenata učenika u najranijem uzrastu. Na ovaj način učenici stiču kvalifikacije i znanje koji su prihvaćeni na svim univerzitetima širom sveta.
PRIVATNE SREDNJE ŠKOLE I GIMANAZIJE BEOGRAD OBRAZOVNI SISTEM RUDJER BOŠKOVIĆ Gimnazija „Ruđer Bošković” je privatna gimnazija opšteg smera, akreditovana od strane Ministarstva prosvete Republike Srbije.Školovanje traje četiri godine. Gimnazija ostvaruje nastavni plan i program propisan od strane Ministarstva prosvete Republike Srbije. Po završetku škole, učenik stiče pravo da konkuriše za upis na visokoškolske ustanove u Republici Srbiji.U školi se ostvaruju I medjunarodni obrazovni programi . Cambridge IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) i IB Diploma Programme.
Privatne gimnazije i srednje škole
Kada se približi vreme završetka osnovne škole i deca i roditelji intenzivno razmišljaju o tome u kom smeru dalje usmeriti obrazovanje. Da li odabrati gimnaziju ili srednju školu? Da li da to bude privatna gimnazija tj. privatna srednja škola ili ne, koji je najbolji put? Prikupljanje informacija treba početi na vreme kako bi se donela odluka koja je najbolja za dete. Istina je da je to dosta intenzivan period i za dete i za roditelje. S jedne strane, roditelji nastoje da što više pomognu svom detetu da se pripremi za upis, ali i da ga prethodno posavetuju šta da odabere. Svakako, uvek je važno da postoji izbor, koji je u današnje vreme mnogo veći nego što je nekad bio, a to je zahvaljujući činjenici da pored državnih postoje i privatne gimnazije i srednje škole.

Na prvom mestu, treba napraviti pametan izbor. Tek tada se radi na tome da se dete pripremi za upis. Što se biranja tiče, dete ima neke želje koje pre ili kasnije počinje da iskazuje. Svako od nas dok je bio mali je imao razne ideje čime želi da se bavi kad poraste. U ranom detinjstvu ugledali smo se na razna uzore i želeli da budemo poput njih ili da živimo živote kakve oni imaju. Međutim, kada smo krenuli u školi, još bolje smo mogli da razumemo koja je to oblast ili predmet koji nam se više dopada i bolje nam leži, a koji ne. Tako neko dete u startu zavoli matematiku, dok drugo ipak više voli jezike, ili možda ima izraženiju umetničku crtu. U formiranju naših afiniteta važnu ulogu igraju i roditelji, tj. naše okruženje. Takođe, profesori i nastavnici u školama mnogo doprinose tome da li ćemo neki predmet zavoleti ili ne. Na žalost, može da se desi da se detetu više ne dopada nešto što mu se u startu činilo zanimljivim, samo zato što je u osnovnoj školi imao neadekvatnog nastavnika iz tog predmeta. Ali, tu je srednja škola ili gimnazija da se mnogim školskim predmetima da nova šansa. Većina dece u uzrastu kada završavaju osnovnu školu nije baš načisto sa tim šta je to čime žele da se bave kad porastu. Neko se rukovodi time da se opredeli za gimnaziju kako bi proširio svoje opšte obrazovanje i kasnije odlučio šta će da studira i čime da se bavi u životu. S druge strane, ima dece koja se usmeravaju u srednje stručne škole, što im ranije daje mogućnost zaposlenja i rada u struci, ali i mogućnost da nastave da studiraju ako žele. Ipak, izbor daljih studija im se donekle sužava na one oblasti koje su iste ili slične kao njihovo usmerenje tokom srednjoškolskog obrazovanja. Pa kako onda odabrati?

Privatne gimnazije i srednje škole
Foto: Greymatters, Pixabay
Želja deteta trebalo bi da bude na prvom mestu. Da bi ona bila ostvariva, neophodno je da se steknu uslovi, tj. da dete ima dovoljno dobar uspeh u osnovnoj školi kako bi moglo da nakon urađenog završnog ispita stekne uslov za upis u školu koju želi. Privatne škole i gimnazije imaju veliku prednost jer je mnogo manji pritisak na detetu i čitavoj porodici. Svi koji su imali malog maturanta znaju koliko je period polaganja prijemnog, popunjavanja liste želja i samog upisa dosta stresan. Ipak, to ne mora tako da bude. Privatne gimnazije i srednje stručne škole zadržavaju pravo da biraju koji su uslovi za upis i koliko bodova iz osnovne škole treba učenik da ima kako bi mogao da se upiše. Štaviše, mnoge privatne srednje škole i privatne gimnazije ne zahtevaju polaganje prijemnog ispita, što umnogome rasterećuje decu i daje im veću mogućnost izbora. Zamislite situaciju u kojoj vaše dete želi da upiše gimnaziju ali zafale mu bodovi na prijemnom, tj. završnom ispitu. Opcije koje se nude su ili da upiše neku drugu školu, koju ne želi, ili da izabere jednu od privatnih gimnazija, koja će mu pružiti široko opšte obrazovanje i pripremu za studije. Našlo se rešenje. Izbor škole veoma je važan, jer od njega zavise mnoge stvari u budućnosti. Škola oblikuje dete, ali ne samo u obrazovnom smislu. Važno je i društvo kakvo će tu imati i čitavo okruženje. Zato je bitno da dete ne bude sputano u svojoj želji i izboru, time što mu na primer nije bio baš najbolji dan kad se polagao prijemni ispit. Svako može da omane ili da ga savlada trema. To je prvi veliki ispit u životu i mnoga deca nisu dovoljno zrela da se nose sa tolikim pritiskom umesto da trpe posledice toga što su pogrešila neki zadatak na završnom ispitu i što zbog toga nisu imala dovoljno bodova, trebalo bi da imaju šansu da se obrazuju u sistemu koji nudi kvalitet, znanje i prijatno radno okruženje. Privatne gimnazije i srednje škole to jesu, tako da je sreća što one postoje.

Ambicije roditelja su jedno, a želje dece drugo. Svoje neostvarene želje ne treba nametati detetu, niti ga ikad pritiskati da bude ono što nije, a vi biste hteli da bude. Veoma je važno da u osetljivom tinejdžerskom periodu dete raste u okruženju koje je skrojeno po njegovim merama. Privatne gimnazije i srednje škole svoj obrazovni program kriraju tako da pred decu stavljaju izazove onog intenziteta koji je za njih najbolji kako bi svakodnevno mogla da napreduju, a da ne osećaju pritisak koji je veći od onog koji je adekvatan za njihov uzrast. Vodi se računa o svemu. Važno je učenje, ali i druženje. Vreme i za jedno i za drugo uvek treba da postoji. Takođe, vannastavne aktivnosti, školski izleti, ekskurzije, obilasci znamenitosti, muzeja, naučnih ustanova – sve je to utkano u svakodnevni rad. Inovacije u obrazovanju uvek treba primenjivati kako bi se ono unapredilo. U tome nam pomaže i savremena tehnologija, ali i modernizovan pristup. Neguje se kritičko mišljenje i rešavanje praktičnih zadataka i problema. Koliko puta ste u životu pomislili kako neku veštinu važnu za život i posao niste stekli tokom školovanja. Upravo je to ono što treba nadograditi klasičnom modelu obrazovanja. U privatnim gimnazijama i srednjim školama se misli o tome, i nastoji se da se učenici pripreme i za nastavak školovanja na studijama, ali i na to šta ih sutra čeka u poslovnom svetu. Radi se na veštinama poslovne komunikacije, pregovaranja, prodaje i još mnogo toga korisnog, što će im u životu itekako koristiti.
Da li je neophodno da se polaže prijemni za privatnu gimnaziju ili srednju školu?
Kao što je već rečeno, polaganje prijemnog, tj. završnog ispita nije obavezno u većini privatnih gimnazija i srednjih škola. Na ovim obrazovnim ustanovama je da odrede kriterijume upisa. Kako biste na vreme istražili sve opcije, kontaktirajte sve one privatne srednje škole i gimnazije koje bi vaše dete eventualno volelo da upiše i informišite se o uslovima i rokovima prijave. Sama činjenica da je deo pritiska skinut, tj. da te vrste pritiska koji prijemni ispit nosi sa sobom, nema – mnogo znači. Takođe, radi se veoma važnoj odluci i izboru, tako da bi trebalo da deca dobiju šansu da se bave onim što zaista žele. Samim tim povećava se i mogućnost izbora. Privatne škole i gimnazije nude mnogobrojne studijske programe, koji su osmišljeni tako da budu prilagođeni deci sa različitim interesovanjima i talentima. Pored toga privatne gimnazije i privatne srednje škole nude i široko opšte obrazovanje, tako da deca koja ih završe otvaraju sebi put da postanu akademski građani.

Privatne gimnazije i srednje škole
Foto: Wokandapix, Pixabay
Izbor obrazovnog profila treba da bude usklađen i sa tim kakvi su afiniteti deteta. Naime, ako se upiše neka srednja škola koja nudi obrazovni profil koji je u suprotnosti sa interesovanjima deteta, to utiče negativno na njega. Nasuprot tome, višestruke pozitivne posledice proizilaze iz toga da se odabere škola u kojoj se uči ono za šta dete ima smisla i talenta. Bez obzira što je to uzrast u kome deca još nisu dovoljno zrela da sa sigurnošću mogu da procene šta je najbolje za njih u budućnosti, većina ima neke svoje omiljene i manje omiljene školske predmete. S tim u vezi treba da bude izbor škole koju će upisati. Privatne gimnazije i srednje škole su orijentisane tako da nude veoma širok izbor smerova, na kojima se akcenat stavlja na neku disciplinu ili oblast u kom dete želi da se dalje obrazuje i usavršava. Neko više voli prirodne nauke i matematiku, a nekom bolje idu društvene nauke i jezici. Privatne gimnazije imaju više smerova, koji su kreirani tako da će svako dete koje hoće da upiše gimnaziju naći odgovarajući smer za sebe.
Da li je važna lokacija privatne gimnazije i srednje škole
Što se tiče izbora privatne gimnazije ili srednje škole, lokacija obično nije presudan faktor, ali kada je više opcija u ponudi, dobro bi bilo razmotriti i praktičnu stranu, tj. da nova škola ne bude suviše daleko od kuće, te da dete svakodnevno treba dugo da putuje. Kada se u obzir uzmu gradske gužve i sve više vozila na ulicama, mnogo je bolje da škola bude bliže. Međutim, najvažnije je ipak da se odabere privatna gimnazija ili privatna srednja škola koja ima najbolji plan i program rada i koju dete želi da pohađa. Učenicima u tom uzrastu veoma je važno društvo. Ponekad se opredeljuju za neku privatnu gimnaziju ili srednju školu u koju će se upisati njihovi drugovi i drugarice iz osnovne škole. Kod ovakvih odluka ne treba ih sputavati, jer dobro društvo u školi doprineće da se dete oseća prijatnije, rasterećenije i da pripada nekoj zajednici. Sve to zajedno sa radom i učenjem vodi do odličnog uspeha. Prijatelji iz gimnazijskih dana su često oni koji nam ostaju za čitav život. Stoga je važno da dete u ovom uzrastu bude u dobrom društvu i da stekne neka prijateljstva. Ukoliko u blizini mesta gde stanujete i gde je dete pohađalo osnovnu školu postoji dobra privatna gimnazija ili srednja škola, ozbiljno je razmotrite kao opciju tokom upisa. Verovatno će tu biti i neki od drugova iz osnovne, tako da sredina neće biti potpuno nova. Međutim, i nova sredina je nešto pozitivno, jer se stvaraju nove zajednice i drugarstva.
Privatne gimnazije i srednje škole
Foto: ElasticComputeFarm, Pixabay
Izbor privatne gimnazije ili srednje škole u odnosu na uspeh
Iako mnoge privatne gimnazije i srednje škole ne zahtevaju da učenik ima određen broj bodova za upis, ili čak ne uzimaju završni ispit u obzir, važno je imati na umu kakvi su kriterijumi tokom rada, kako se dete ne bi našlo u sredini koja je previše izazovna ili nedovoljno izazovna. Šta to znači? Na primer, deca koja su nadarena, vredno uče i postižu najbolje uspehe, traže sredinu u kojoj ona dalje mogu da napreduju. Ako se pred njih ne stave dovoljno teški zadaci, biće im dosadno i suviše lako. Privatne srednje škole i privatne gimnazije vode računa o tome da deca ne budu suviše rasterećena i nedovoljno motivisana jer su zadaci suviše laki, dok s druge strane ono što se od dece zahteva ne sme da bude odbojno i previše teško. Važno je naći pravu meru, u čemu privatne gimnazije i srednje škole itekako dobro plivaju. Iz tog aspekta važno je proveriti kako će se dete uklopiti u neki nastavni program koji nudi privatna gimnazija ili srednja škola, gledano iz aspekta njegovog uspeha, radnih navika, želja za učenjem. Ima i one dece koja nisu u osnovnoj školi postizala zavidne uspehe, ali su u uzrastu srednje škole pronašla svoja interesovanja, te se njihov uspeh popravio. Stoga je važno da dete upiše onu privatnu gimnaziju ili privatnu srednju stručnu školu sa obrazovnim profilom koji ga zanima i u kom može sebe da vidi u budućnosti. Isto tako, neka deca u pubertetu popuste u učenju, pa je važno stimulisati ih da ne zanemaruju svoje obaveze. Privatne gimnazije nastoje da uvek prepoznaju potencijalne probleme i da nađu rešenje. Motivacija dece da uče u ovom uzrastu veoma je zahtevan zadatak.
Privatne gimnazije i srednje škole
Foto: Weisanjiang, Pixabay
Privatne gimnazije i privatne srednje škole imaju još jednu veliku prednost, a to je da se pored izabranog smera, svugde insistira na nekim znanjima koja su svima danas od koristi, bez obzira na posao kojim smo se opredelili da se bavimo. Tako, privatne gimnazije i srednje škole u svom sastavu mogu imati i bilingvalne smerove, koji su sve više popularni. Nastava se odvija kombinovano na srpskom i na odabranom stranom jeziku. Osim toga, u privatnim srednjim školama i privatnim gimnazijama insistira se na savremenim informatičkim znanjima i veštinama, koja su mladima bliska, ali neophodno je da se ona upotpune. Danas je nezamislivo da neko u poslu ne zna da koristi osnovne kompjuterske programe, tako da je ovo odlična priprema za budućnost na studijama i kasnije u poslu. Privatne gimnazije i privatne srednje stručne škole stalno osavremenjuju svoje programe, prateći najnovije trendove i dešavanja na svim poljima, kako bi znanja koja one nude bila ažurna i primenjiva u današnjem svetu. Stara izreka da je ulaganje u obrazovanje najpametnije moguće ulaganje, zvuči kao kliše, ali je itekako tačna i stoji.

Nekim roditeljima je prepreka cena školovanja u privatnim gimnazijama i privatnim srednjim školama. Međutim, istina je da ova vrsta školovanja nije nedostižna i skupa. Štaviše, treba proveriti koji su uslovi u privatnoj gimnaziji ili srednjoj stručnoj školi koju bi dete želelo da upiše, jer mnoge od njih pružaju razne pogodnosti, čak i stipendije. Moguće je plaćanja na više rata, tako da će to rasteretiti kućni budžet i omogućiti da dete ide u školi u koju želi. Ne zaboravite da je ulaganje u obrazovanje deteta veoma važno i da je to uvek najbolja investicija.
Privatne gimnazije i srednje škole
Foto: Vgnk, Pixabay
Danas je vrlo neizvesno da li ćete svoje dete upisati u željenu srednju školu ako nema sve petice ili prosek blizu pet. Taj prosek često nije odraz stvarnog znanja potrebnog za uspešno dalje školovanje. Zbog toga je bolje upisati dete u željenu privatnu školu, nego mu uskratiti mogućnost daljeg školovanja upisom u državnu školu koja ne daje dovoljno znanja. Nastavni planovi i programi su isti ili slični, kao i u državnim, kod privatnika rade profesori koji su zanat ispekli u državnim školama. Jedino je drugačiji odnos prema nastavi i bolja oprema. Prilikom izbora privatne škole svaka porodica mora da se raspita šta ta obrazovna ustanova nudi deci. Pored celodnevnog boravka, dodatne nastave sa mentorom, učenicima se uglavnom omogućava i upis i na prestižne svetske univerzitete. Tu je i prevoz od škole i do škole, ishrana tokom celog dana i još mnogo toga... Prednost privatnih škola je što rade sa mnogo manjim brojem učenika i nude više sadržaja nego državne škole, kao što je dodatno usavršavanje u jeziku, informatici...
Back to Top